Rok 1971 byl pro národní podnik Rudý říjen významným milníkem. Byla zahájena ověřovací poloprovozní výroba v nově vybudované pneumatikárně. Motorističtí nadšenci přišli s nápadem uspořádat k této příležitosti automobilovou soutěž.

Nebyla to rallye v pravém slova smyslu, ale spíše amatérská mini-rallye. Soutěži samotné předcházely servisní dny Barum, které se konaly od pátku 2. do neděle 4. dubna 1971. Servisní služby spočívaly v kontrole dobíjení a seřízení dynama startéru, brzd a tlumičů, kontroly akumulátorů a zapalování systému Paltest, seřízení karburátorů a světlometů a nemohla chybět kontrola huštění a stavu pneumatik. Poplatek za všechny tyto služby byl odstupňován podle členství v AMK Škoda klubu a podle účasti v rallye. Zájem o servisní dny byl taky velký, že se všichni zájemci do gottwaldovské prodejny automobilů Škoda nevešli a tvořila se dlouhá fronta venku před prodejnou.

Stejně tomu bylo i při soutěži, která se konala v neděli 4. dubna a byla pomyslným vyvrcholením servisních dnů. Soutěže se mohli zúčastnist pouze jezdci bez výkonnostní třídy. Celkem se přihlásilo 86 posádek, které startovaly ve dvouminutových intervalech. Před sebou měly trať o délce 45 kilometrů vedoucí gottwaldovským okresem. Průměrná rychlost na trati byla stanovena na 45 km/h. To znamená, že při dodržování této rychlosti trvalo projetí tratě jednu hodinu. Trať byla zpestřena jednou zvláštní zkouškou - jízdou na čas do kopce. Pořadatelé vybrali takové stoupání, že ho soutěžící mohli s neupravenými vozy ve dvou a více lidech vyjíždět tak tak „čtyřicítkou”. Výjimkou byl Alois Samohýl se Škodou 110 R Coupé, který dosahoval rychlostí v rozmezí 70-80 km/h. Tato zkouška byla uzavřena pro veřejný provoz, takže nehrozil střet s jiným automobilem.

Mimo zvláštní zkoušky si soutěžíci museli dávat pozor na tajné kontroly dodržování silničního provozu. O konečném umístění rozhodovala závěrečná jízda zručnosti. Soutěž dokončilo všech 86 posádek. První cenou byly 4 radiální pneumatiky XR1 (jednovložkové s ocelovým nárazníkem). Ze tří ženských posádek se nejúspěšnější umístila až na 64. místě.