Třetí ročník soutěže se konal ve dnech 8. - 10. června 1973 v okolí Gottwaldova. Jel se jako součást mistrovství ČSSR s mezinárodní účastí. Z domácích jezdců se mohli zúčastnit pouze posádky 1. výkonnostní třídy.

Pro soutěžící byla připravena trať o celkové délce 1050 km, vedoucí převážně po asfaltových silnicích. Trať tvořilo 14 rychlostních zkoušek o celkové délce 100,5 km, dále dvě zkoušky stálosti výkonu (ZSV) s délkou 80 km a také dvě zvláštní klasifikační zkoušky na okruhu (ZKZO) o celkové délce 140 km. Na start se postavilo celkem 82 posádek, z toho pět zahraničních. Ty se však ve výsledcích výrazněji neprosadily.

Zkouška stálosti výkonu (ZSV) se skládala ze dvou rychlostních zkoušek na uzavřeném okruhu, z nichž jedna se jela na začátku a druhá na konci soutěže. Obě měřily 40 km a jelo se deset kol. Čas jízdy se měřil v sekundách. Při prvním průjezdu si jezdec stanovil počet bodů (1 sekunda = 1 bod). Pokud při druhém průjezdu touto zkouškou dosáhla posádka větší jízdní čas, byl k dosaženému času připočítán trojnásobek rozdílu mezi první a druhou jízdou. Okruh vedl v prostoru Kostelec - Štípa - Lešná u Gottwaldova (viz mapka).
Zvláštní klasifikační zkouška na okruhu (ZKZO) se jela rovněž dvakrát během soutěže. Byla dlouhá 4 kola, tj. 70 km. Trasa okruhu vedla přes obce Štípa - Hvozdná - Březová - Hrobice - Veliková (viz mapka).

Absolutním vítězem se stala dvojice Hubáček - Minařík s Renaultem Alpine A110. Zbytek pozic v první desítce obsadily posádky s různými verzemi Škodovek.