Startovní listina 4. ročníku byla ozdobena jménem Walter Röhrl z Německa. V té době nebyl tento dlouhán z Německého Řezna jakkoliv známý a jeho hvězdná kariéra měla teprve přijít.

Start a cíl se tradičně odehrával pod gottwaldovským hotelem Moskva. Na úvodní zkoušce stálosti výkonu v Otrokovicích bohužel musel Walter Röhrl se spolujezdcem Bergerem odstoupit. Jejich Opelu Ascona totiž spadla řemenice pohánějící vačkový hřídel. Dlouho očekávaná a tajemstvím opředené Škody Super Sport z AZNP Mladá Boleslav vyjely na trať v plném lesku. První vůz pilotoval Horsák, ve druhém seděl Šedivý. Na obou však bylo vidět, že pro ně výuka jízdy na těchto vozech teprve začíná a auto samotné se musí naučit „chodit”. Horsák odstoupil po několika zkouškách pro poruchu motoru, Šedivý lehce havaroval.

Svou šanci vycítila posádka Hubáček - Ing. Minářík. Hned na úvodní zkoušce ZSV zajel Hubáček ve velkém stylu. Od té chvíle si držela svou vedoucí pozici až do doby, kdy na RZ Čertov - Mariková prorazila obal převodovky.

Druhý den se rapidně změnilo počasí. V čele byla posádka Hauck - Pitz, která dokázala využít potenciál své dvě stě padesáti koňové Porsche Carrery 911 SC. Jak později posádka sama přiznala, jela bez tréninku. Mnohým však nestačil ani týdenní trénink. Vítězství však nebylo otázkou jezdeckých kvalit, ale zcela jistě obrovské motorické převahy jejich vozu.